Wynajem samochodów używanych

Wynajem samochodów używanych Wynajem samochodów używanych leasing finanse leasing…
Wynajem samochodów używanych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wynajem samochodów używanych

Wynajem samochodów używanych leasing finanse leasing samochodów używanych
Czy podczas wyboru finansowania auta nie mając własnych środków rozważamy tylko kredyt na samochód lub kredyt gotówkowy? Jeśli tak, to być może powinniśmy zastanowić się nad leasingiem? Taka forma finansowania zakupu samochodu może być dla nas znacznie korzystniejsza. W tym artykule omówimy Leasing samochodów używanych, który staje się coraz bardziej popularny z upływem lat.
Leasing jest to forma finansowania pojazdów , w której to leasingodawca przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy) rzecz na podstawie umowy zawartej między nimi na okres leasingu, w zamian za ustalone comiesięczne raty. Podstawowymi korzyściami płynącymi z każdej formy leasingu to niewielkie zaangażowanie własnego kapitału oraz możliwość rozliczenia podatku VAT.
Leasing samochodów używanych ma jeszcze większe zalety w przypadku, gdy zakupiony pojazd jest źródłem dochodów. Dzięki takiemu finansowaniu spłata bieżących rat jest wykonywana z aktualnych przychodów, a nie opodatkowanych już zysków. Leasingi finansują nawet do 100% wartości. Wiele firm leasingowych uwzględnia nawet sezonowość prowadzonej działalności, dzięki czemu raty mogą być elastyczne. Nie jesteśmy również ograniczeni do jednej waluty, leasing może być zaciągnięty w obcej walucie co ma bardzo duże znaczenie w przypadku eksploatacji i zarobku pojazdu na arenie międzynarodowej gdzie zarobek nie jest wypłacany w złotówkach. Pamiętajmy, że leasing samochodów używanych oraz jego procedura bardzo często jest znacznie uproszczona w porównaniu do kredytów gotówkowych czy samochodowych.
Gdy podejmiemy już decyzję o skorzystaniu z oferty firmy leasingowej na leasing samochodów używanych warto przejrzeć różne oferty i wybrać najbardziej optymalną dla nas. Być może odpowiedni doradca finansowy pomoże nam w podjęciu decyzji jednak musimy się liczyć z prowizją jaką sobie taka osoba życzy za udzielenie porady, która nie zawsze musi być słuszna.

Podobne wpisy o samochodach i Transporcie:

Related Post

top